
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.4V |
| Voltage - Input (Max): | 42V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.818V |
| Voltage - Output (Max): | 42V |
| Current - Output: | 2.5A |
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 2.2MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-QFN (4x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LTC3126EUFD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8SOIC
IC REG BUCK ADJ 800MA DL 24TSSOP
IC REG BUCK BST ADJ 1.5A 8SOIC
CAP CER 330PF 5KV R85 DISK
CAP CER 820PF 200V C0G/NP0 1210
IC REG BUCK ADJ 2.5A 28QFN
LCD MOD 40 DIG 20 X 2 BRACKT CBL