
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EZBuck™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.7V |
| Voltage - Input (Max): | 24V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 20.4V |
| Current - Output: | 6A |
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 1MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 23-PowerTFQFN |
| Supplier Device Package: | 23-QFNA (4x4) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AOZ1236QI-02_3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 1A 8OUT 38TSSOP
IC REG BOOST ADJ 800MA 10MSOP
IC REG BOOST 3V 750MA 6TDFN
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 23QFN
FIXED IND 390NH 50MA 48 OHM SMD
D38999/21HD5XC