XC9260B34CER-G
Description
1.5A COT CONTROL SYNCHRONOUS STE
DataSheet
XC9260B34CER-G PDF
Type Description
Series:XC9260
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):2.7V
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.4V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:1.5A
Frequency - Switching:1.2MHz
Synchronous Rectifier:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA)