
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HyperLight Load® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Up, Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck, Boost |
| Output Type: | Programmable |
| Number of Outputs: | 6 |
| Voltage - Input (Min): | 2.4V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.05V, 1.1V, 1.25V, 1.8V, 12V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 200mA, 3A |
| Frequency - Switching: | 2MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 36-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 36-FQFN (4.5x4.5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of MIC7401YFL-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
ULTRA SMALL 1A COT CONTROL SYNCH
HISAT-COT CONTROL EXTREMELY SMAL
8T 24C 12#16 12#12 J/N
IC REG BUCK BST PROG HEX 36FQFN
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
SWITCH