XC9262B24C1R-G
Description
ULTRA SMALL 1.5A COT CONTROL SYN
DataSheet
XC9262B24C1R-G PDF
Type Description
Series:XC9262
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):2.7V
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):2.4V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:1.5A
Frequency - Switching:1.2MHz
Synchronous Rectifier:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA)