
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | - |
| Voltage - Input (Min): | 4V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | - |
| Voltage - Output (Max): | 36V |
| Current - Output: | 2A |
| Frequency - Switching: | - |
| Synchronous Rectifier: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | 8-SO |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of L5974ADTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG SWITCH
IC REG BUCK SYNCH
INTEGRATED CIRCUIT
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 1812
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23
CAP CER SMP MLC HI-REL
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8SO