
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EZBuck™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.7V |
| Voltage - Input (Max): | 24V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 20.4V |
| Current - Output: | 6A |
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 1MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 23-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 23-QFN (4x4) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AOZ1236QI-02 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 17PQFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1.5A 6DFN
IC REGULATOR
IC SWITCH DUAL SPDT 16SOIC
CONN RCPT SAS VERT
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 23QFN
DC DC CONVERTER 28V 75W