
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Up |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Boost |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.9V |
| Voltage - Input (Max): | 5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 5V |
| Voltage - Output (Max): | 18V |
| Current - Output: | - |
| Frequency - Switching: | - |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-UFBGA, WLCSP |
| Supplier Device Package: | 8-WLCSP (1.57x0.9) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AS1345B-BWLT-AD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC INTEGRATED CIRCUIT
IC REG BUCK PWR STAGE 24QFN
IC REG BOOST ADJUSTABLE 2A 16QFN
CAP CER 0.56UF 25V X7R 1206
MOSFET N-CH 900V 1.7A D2PAK
CAP CER SMP MLC HI-REL
IC REGULATOR WLCSP