
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
| Voltage - Output (Max): | 5.5V |
| Current - Output: | 2A |
| Frequency - Switching: | 3MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 8-WDFN (2x2) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of NCP6323DMTAATBG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC CHIP SMD
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 12DFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 5A 24QFN
HEATSINK 70X70X10MM XCUT
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766
OSC XO 270MHZ 3.3V LVDS
IC REG BUCK SYNC 2A 8WDFN