
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
| Voltage - Output (Max): | 4.95V |
| Current - Output: | 1.2A |
| Frequency - Switching: | 1.5MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-WDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 6-DFN (2x2) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AP3410DNTR-G1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 24QFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 4A 24QFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 4A PQFN
ROTARY ENCODER OPTICAL 1024PPR
BROADCOM REFERENCE DESIGN CLOCK
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1.2A 6DFN
CONTROL LOGIC 16 IN 10 OUT 24V