
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EZBuck™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.75V |
| Voltage - Input (Max): | 16V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 16V |
| Current - Output: | 8A |
| Frequency - Switching: | 500kHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-VFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-DFN (5x4) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AOZ1025DIL_2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC ANALOG AUTO
IC REG BUCK 3.3V 1A 6DFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 12A PQFN
CAP CERM 1812
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
CIRCULAR
IC REG BUCK ADJUSTABLE 8A 16DFN