AN30183A-PR
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
IC REG 5OUT BCK/LNR SYNC 20WLCSP
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching
DataSheet
AN30183A-PR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Topology:Step-Down (Buck) Synchronous (1), Linear (LDO) (4)
Number of Outputs:5
Frequency - Switching:3MHz
Voltage/Current - Output 1:0.8V ~ 2.4V, 600mA
Voltage/Current - Output 2:1V ~ 3.3V, 300mA
Voltage/Current - Output 3:1V ~ 3.3V, 300mA
w/LED Driver:No
w/Supervisor:No
w/Sequencer:No
Voltage - Supply:1.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C