LT3500IDD#PBF
Description
IC REG DL BUCK/LINEAR 12DFN
DataSheet
LT3500IDD#PBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Number of Outputs:2
Frequency - Switching:500kHz ~ 2.4MHz
Voltage/Current - Output 1:0.8V ~ 38.9V, 2A
Voltage/Current - Output 2:Adjustable, 13mA
w/Sequencer:No
Voltage - Supply:3V ~ 36V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C