LT3500IMSE#TRPBF
Description
IC REG DL BUCK/LINEAR 16MSOP
DataSheet
LT3500IMSE#TRPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Outputs:2
Frequency - Switching:500kHz ~ 2.4MHz
Voltage/Current - Output 1:0.8V ~ 38.9V, 2A
Voltage/Current - Output 2:Adjustable, 13mA
w/Sequencer:No
Voltage - Supply:3V ~ 36V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad