A8450KLBTR-T
Manufacturer
Allegro MicroSystems
VIGOR # :
Description
IC REG QUAD BUCK/LINEAR 24SOIC
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching
DataSheet
A8450KLBTR-T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Topology:Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (4)
Number of Outputs:4
Frequency - Switching:-
Voltage/Current - Output 1:3.3V, 200mA
Voltage/Current - Output 2:1.2V ~ 3.3V, 200mA
Voltage/Current - Output 3:5V, 200mA
w/LED Driver:No
w/Supervisor:No
w/Sequencer:Yes
Voltage - Supply:6V ~ 45V
Operating Temperature:-40°C ~ 135°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)