S-817A39APF-CVCTFU
Description
IC REG LINEAR 3.9V 50MA SNT4A
DataSheet
S-817A39APF-CVCTFU PDF
Type Description
Series:S-817
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.9V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.35V @ 10mA
Current - Output:50mA
Protection Features:Short Circuit
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)