S-817B42AUA-CXFT2G
Description
IC REG LINEAR 4.2V 65MA SOT89-3
DataSheet
S-817B42AUA-CXFT2G PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):4.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.3V @ 10mA
Current - Output:65mA
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)