S-1315B12-A6T2U3
Description
IC REG LINEAR 1.2V 200MA HSNT6-B
DataSheet
S-1315B12-A6T2U3 PDF
Type Description
Series:S-1315
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):1.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.665V @ 200mA
Current - Output:200mA
Current - Quiescent (Iq):1 µA
Current - Supply (Max):13 µA
PSRR:65dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)