S-817B21AUA-CWKT2G
Description
IC REG LINEAR 2.1V 35MA SOT89-3
DataSheet
S-817B21AUA-CWKT2G PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):2.1V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.67V @ 10mA
Current - Output:35mA
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)