S-812C22AY-Z2-U
Manufacturer
ABLIC U.S.A. Inc.
VIGOR # :
Description
IC REG LINEAR 2.2V 30MA TO92-3
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
S-812C22AY-Z2-U PDF
Type Description
Series:S-812C
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Output Configuration:Positive
Output Type:Fixed
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):16V
Voltage - Output (Min/Fixed):2.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.95V @ 10mA
Current - Output:30mA
Current - Quiescent (Iq):500 nA
Current - Supply (Max):1.6 µA
PSRR:-
Control Features:-
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)