S-1165B45MC-N7ETFG
Description
IC REG LINEAR 4.5V 200MA SOT23-5
DataSheet
S-1165B45MC-N7ETFG PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):4.5V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.2V @ 200mA
Current - Output:200mA
Current - Quiescent (Iq):65 µA
Current - Supply (Max):-
PSRR:70dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)