FAN1587AM15X
Description
FIXED POSITIVE LDO REGULATOR
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
DataSheet
FAN1587AM15X PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Applications:Converter, Intel Pentium® GTL+
Voltage - Input:2.4V ~ 12V
Number of Outputs:1
Voltage - Output:1.5V
Operating Temperature:0°C ~ 125°C