FAN48632BUC33X
Description
2.5 MHZ, 2.0 A PULSED-LOAD SYNCH
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
DataSheet
FAN48632BUC33X PDF
Type Description
Series:TinyBoost®
Package:Bulk
Part Status:Active
Applications:Converter, GSM PA
Voltage - Input:2.35V ~ 5.5V
Number of Outputs:1
Voltage - Output:3.3V, 3.49V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C