RC1587M33
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC REG CONV PENTIUM 1OUT TO263-3
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
DataSheet
RC1587M33 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Applications:Converter, Intel Pentium® II GTL+, Pro
Voltage - Input:5.1V ~ 7V
Number of Outputs:1
Voltage - Output:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 125°C