LX8384-15IDD
Manufacturer
Microsemi
VIGOR # :
Description
IC REG CONV 1OUT 1.5V 5A TO263
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
DataSheet
LX8384-15IDD PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Applications:Converter, Intel Pentium® P54C-VRE
Voltage - Input:4.75V ~ 10V
Number of Outputs:1
Voltage - Output:1.5V
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C