NCV97400MW00R2G
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC PMIC MULTI-OUTPUT 32QFNW
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
DataSheet
NCV97400MW00R2G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Applications:Automotive
Voltage - Input:4.1V ~ 40V
Number of Outputs:4
Voltage - Output:3.3V, 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)