XCM414B086D2-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
VIGOR # :
Description
VOLTAGE REGULATOR WITH BRIDGE DI
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
DataSheet
XCM414B086D2-G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Applications:Converter, Wireless Devices
Voltage - Input:2V ~ 26V
Number of Outputs:1
Voltage - Output:8.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)