ACPL-W483-500E
Description
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6SO
DataSheet
ACPL-W483-500E PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Number of Channels:1
Inputs - Side 1/Side 2:1/0
Voltage - Isolation:5000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):30kV/µs
Input Type:DC
Output Type:Push-Pull, Totem Pole
Current - Output / Channel:50 mA
Data Rate:-
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):120ns, 120ns
Rise / Fall Time (Typ):6ns, 6ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):10mA
Voltage - Supply:4.5V ~ 30V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SOIC (0.268", 6.80mm Width)