ACPL-K63L-500E
Description
OPTOISO 5KV 2CH OPN COLL 8SO
DataSheet
ACPL-K63L-500E PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Number of Channels:2
Inputs - Side 1/Side 2:2/0
Voltage - Isolation:5000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):15kV/µs
Input Type:DC
Output Type:Open Collector, Schottky Clamped
Current - Output / Channel:50 mA
Data Rate:15MBd
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):75ns, 75ns
Rise / Fall Time (Typ):24ns, 10ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):15mA
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.268", 6.81mm Width)