HCNW4506-300E
Manufacturer
Broadcom
VIGOR # :
Description
OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW
Catalog
Optoisolators - Logic Output
DataSheet
HCNW4506-300E PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Number of Channels:1
Inputs - Side 1/Side 2:1/0
Voltage - Isolation:5000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):15kV/µs
Input Type:DC
Output Type:Open Collector, Schottky Clamped
Current - Output / Channel:15 mA
Data Rate:-
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):550ns, 400ns
Rise / Fall Time (Typ):-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.6V
Current - DC Forward (If) (Max):25mA
Voltage - Supply:4.5V ~ 30V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C