MOC5008SR2VM
Description
OPTOCOUP VDE SCHMIT TRIG LP SMD
DataSheet
MOC5008SR2VM PDF
Type Description
Series:GlobalOptoisolatorâ„¢
Package:Tape & Reel (TR)
Output Type:Open Collector
Current - Output / Channel:50 mA
Data Rate:1MHz
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Current - DC Forward (If) (Max):4mA