MOC5008VM
Description
OPTOCOUPLER VDE SCHMIT TRIG 6DIP
DataSheet
MOC5008VM PDF
Type Description
Series:GlobalOptoisolatorâ„¢
Package:Tube
Output Type:Open Collector
Current - Output / Channel:50 mA
Data Rate:1MHz
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Current - DC Forward (If) (Max):4mA
Voltage - Supply:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP (0.300", 7.62mm)