MOC5009TM
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
OPTOCOUP WIDE SCHMT TRIG LP 6DIP
Catalog
Optoisolators - Logic Output
DataSheet
MOC5009TM PDF
Type Description
Series:GlobalOptoisolatorâ„¢
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Number of Channels:1
Inputs - Side 1/Side 2:1/0
Voltage - Isolation:7500Vpk
Common Mode Transient Immunity (Min):-
Input Type:DC
Output Type:Open Collector
Current - Output / Channel:50 mA
Data Rate:1MHz
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):-
Rise / Fall Time (Typ):-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Current - DC Forward (If) (Max):10mA
Voltage - Supply:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP (0.400", 10.16mm)