GCQ15-KIT-5R1-47-A-DE
Description
0402 CLASS1 HI-Q CAPACITOR AUTOM
Catalog
Capacitor Kits
DataSheet
GCQ15-KIT-5R1-47-A-DE PDF
Type Description
Series:GCQ
Package:Book
Part Status:Active
Kit Type:Ceramic
Capacitance Range:5.1pF ~ 47pF
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated:50V
Tolerance:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Features:-
Quantity:-
Packages Included:0402 (1005 Metric)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LK0003
LK0003
MLCC LAB KIT
GCJ-KIT-X7-DE-B
GCJ-KIT-X7-DE-B
CLASS 2 AUTOMOTIVE AEC-Q200 QUAL
DK0004
DK0004
CAP KIT CERAMIC 0.1PF-2PF 240PC
RLB0812-151KL
RLB0812-151KL
FIXED IND 150UH 280MA 900MOHM TH
SiT3372AI-4E2-33NG125.000000T
SiT3372AI-4E2-33NG125.000000T
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ HCSL