RKS2440-40-B
Manufacturer
Optilumen Inc.
VIGOR # :
Description
RKS2440 LED KIT, 40W, 4K, 4-PK
Catalog
LED Kits
DataSheet
RKS2440-40-B PDF
Type Description
Series:RKS
Package:Box
Part Status:Active
Kit Type:LED
Color:Cool White
Quantity:-
Mounting Type:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RKS2440-50-B
RKS2440-50-B
RKS2440 LED KIT, 40W, 5K, (4-PK)
LED LIFT KIT-A
LED LIFT KIT-A
LED LIFT KIT, 60W, 5K, 1-PK
511-8006-KIT
511-8006-KIT
KIT LED 1208/1210 MULTI COLOR
AC38S-Q
AC38S-Q
SSR RELAY DPST-NO 60MA 0-600V
P743
P743
PLIER, FLAT NOSE-LONG SMOOTH JAW
RKS2440-40-B
RKS2440-40-B
RKS2440 LED KIT, 40W, 4K, 4-PK
BY133GP-AP
BY133GP-AP
DIODE GPP 1A DO-41