NYL-RED-38ST-KA3PK
Manufacturer
Brady Corporation
VIGOR # :
Description
NYLON LOCK RED 38MM STEEL SHKL K
Catalog
Lockouts, Padlocks
DataSheet
NYL-RED-38ST-KA3PK PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
For Use With/Related Products:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
51290
BRADY STEEL PADLOCK, 2.0" KD RED
143130
KEY RETAINING STEEL PADLOCK BLUE
BRADY LOCK, STEEL, .75" KD YELLO
SiT3373AC-4E3-30NX622.000000T
SiT3373AC-4E3-30NX622.000000T
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ HCSL
SiT3372AC-4B9-25NC61.440000T
SiT3372AC-4B9-25NC61.440000T
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
NYL-RED-38ST-KA3PK
NYL-RED-38ST-KA3PK