ALU-BLU-76ST-KD
Manufacturer
Brady Corporation
VIGOR # :
Description
ALUM PADLOCK BLUE 76MM STEEL SHK
Catalog
Lockouts, Padlocks
DataSheet
ALU-BLU-76ST-KD PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
For Use With/Related Products:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
118967
BRADY COMPACT SFTY PADLOCK PURPL
LC584E
LC584E
PRINZING LOCKOUT CABINET
123356
SAFETY LOCK, 1.5" KD BLK, NYLN S
0805CS-120EJTS
0805CS-120EJTS
FIXED IND 12NH 600MA 150 MOHM
ALU-BLU-76ST-KD
ALU-BLU-76ST-KD
BGA0028
BGA0028
BGA-36 TO DIP-36 SMT ADAPTER
VI-22Z-IX-F3
VI-22Z-IX-F3
DC DC CONVERTER 2V 30W