EBP240V3502
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
UPS BATTERY PACK FOR SV-SERIES 3
Catalog
Accessories
DataSheet
EBP240V3502 PDF
Type Description
Series:SV
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Battery Pack
For Use With/Related Products:SV Series
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PDU4PKIT
PDU4PKIT
RACKS SUPPORT RAIL KIT
MLLKC
MLLKC
MULTILINK LICENSE KIT-10 COMP.
BP240V500C
BP240V500C
EXTERNAL 240V TOWER BATTERY PACK
P0805K2152FNT
P0805K2152FNT
P 0805 K 2152 F N TR
FUSE HLDR CART 600V 30A PNL MNT