BP192V1407C-1PH
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
EXTERNAL 192V TOWER BATTERY PACK
Catalog
Accessories
DataSheet
BP192V1407C-1PH PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Accessory Type:Battery Pack
For Use With/Related Products:UPS Systems
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BP480V200
BP480V200
EXTERNAL BATTERY PACK
DROP-CORD BOX (FEED-THRU)
W07D-PME1
W07D-PME1
PREVENTIVE MAINTENANCE, SELECT 1
RC0805FR-07470KL
RC0805FR-07470KL
RES SMD 470K OHM 1% 1/8W 0805
52NN-CBSA-2.75X5.0X0.5
52NN-CBSA-2.75X5.0X0.5
RF SHIELD 2.75" X 5" T/H
10-107636-14S
10-107636-14S
CONN PLUG FMALE 16P SOLDER CUP
BP192V1407C-1PH
BP192V1407C-1PH