LC1200WM
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
LINE CONDITIONER 1200W 4OUT
Catalog
Line Conditioners
DataSheet
LC1200WM PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Power - Max:1200W
Voltage - Input:87 ~ 140 VAC
Voltage - Output:120VAC
Connector - AC Output:NEMA 5-15R (4)
Cord Length:6' (1.83m)
Size / Dimension:7.252" L x 5.000" W (184.20mm x 127.00mm)
Height:5.000" (127.00mm)