
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ZT |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Outlet Strip, Surge Protector |
| Mounting Type: | Bench, Wall |
| Current - Max: | 15A |
| Region Utilized: | North America |
| Overload Protection: | Circuit Breaker(s) |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Voltage - Input: | 120V |
| Housing Material: | Aluminum |
| Media Lines Protected: | RJ11 |
| AC Outlets: | 6 |
| Energy: | 2000J |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Approval Agency: | CSA |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of ZT2001 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
POWER STRIP 19"15A 12OUT 6' CORD
SURGE DIRECT PLUG IN 5 OUTLET
SURGE PROTECTIVE DEVICE 277V
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ HCSL
SMALL SIGNAL P-CHANNEL MOSFET
OUTLET STRIP SURGE PROTECT 6OUT
SLIDE POT 500K OHM 0.1W TOP 20MM