
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Outlet Strip |
| Mounting Type: | Bench, Rack, Wall |
| Current - Max: | 15A |
| Region Utilized: | North America |
| Overload Protection: | Circuit Breaker(s) |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Voltage - Input: | 120V |
| Housing Material: | Aluminum |
| Media Lines Protected: | - |
| AC Outlets: | 12 |
| Energy: | - |
| Cord Length: | 15' (4.57m) |
| Approval Agency: | CSA, cUL, UL |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of PS3612RA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
POWER STRIP 36" 15A 6OUT 15'C
POWER STRIP 42" 20A 7OUT 15'C
POWER STRIP 70" 15A 10OUT 15'
LOW PROFILE 1.0IN HEIGHT 2X3 120
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCSL
POWER STRIP 36" 12OUT 15'CORD
ERC-50-500 30.1K 1% T-9 EB E3