
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1587 |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | PDU (Power Distribution Unit) |
| Mounting Type: | Bench, Rack, Wall |
| Current - Max: | 15A |
| Region Utilized: | North America |
| Overload Protection: | Circuit Breaker(s) |
| Connector - AC Input: | NEMA L5-15P |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Voltage - Input: | 120V |
| Housing Material: | Aluminum |
| Media Lines Protected: | - |
| AC Outlets: | 19 |
| Energy: | - |
| Cord Length: | 15' (4.57m) |
| Approval Agency: | CSA, UL |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1587H19D1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
6 OUTLET POWER STRIP 6 FT
PDU INTL 3-PHASE SWITCHED
POWER STRIP 77" 20A 12OUT 6'C
FIXED IND 100NH 1A 100 MOHM SMD
POWER STRIP 70" 15A 19OUT 15'
XLAMP CMU LED WHITE
CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100