
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | PDU (Power Distribution Unit) |
| Mounting Type: | Rack, Vertical |
| Current - Max: | 35A |
| Region Utilized: | North America |
| Overload Protection: | Circuit Breaker(s) |
| Connector - AC Input: | CS8365C |
| Connector - AC Output: | IEC 320-C13 (24), C19 (6) |
| Voltage - Input: | 200V, 208V, 240V |
| Housing Material: | Metal |
| Media Lines Protected: | - |
| AC Outlets: | 30 |
| Energy: | - |
| Cord Length: | 10' (3.05m) |
| Approval Agency: | NOM, UL |
| Features: | Ethernet Control and Monitor Interface for Individual Outlets, Programmable Alerts, Load Meter |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PDU3EVSR10H50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PDU VERT C13 C19 MONITORD OUTPUT
PDU VERT C13 C19 MONITORD OUTPUT
PDU VERT C13 C19 MONITORD OUTPUT
CAP ALUM RAD
2MM TERMINAL STRIP
TERM BLK 3POS SIDE ENT 3.5MM PCB
3-PHASE PDU SWITCHED 14.5KW 200/