CMRPSV20SILTLM
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
VERTICAL POWER STRIP WITH A 20 A
Catalog
Power Distribution, Surge Protectors
DataSheet
CMRPSV20SILTLM PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:PDU, Surge Protector
Mounting Type:Rack, Vertical
Current - Max:20A
Region Utilized:North America
Overload Protection:Circuit Breaker(s)
Connector - AC Input:NEMA L5-20P
Connector - AC Output:NEMA 5-15R (20)
Voltage - Input:120V
Housing Material:-
Media Lines Protected:-
AC Outlets:20
Energy:720J
Cord Length:10' (3.05m)
Approval Agency:cUL, UL
Features:Load Meter
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SURGE PROTECTION DEVICE
SURGE PROTECTION DEVICE
VB0D1Q3BN30P1
VB0D1Q3BN30P1
VERTICAL, MIXED (24) C-13 & (6)
SiT3372AC-1B3-25NE122.880000T
SiT3372AC-1B3-25NE122.880000T
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
HTSW-209-08-G-S-LA
HTSW-209-08-G-S-LA
CONN HEADER R/A 9POS 5.08MM
POTENTIOMETER
CMRPSV20SILTLM
CMRPSV20SILTLM