
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECO |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Standby (No Regulation) |
| Voltage - Input: | - |
| Applications: | Desktop, Home Theater |
| Form: | Desktop |
| Power - Rated: | 550VA / 300W |
| AC Outlets: | 8 (4 UPS, 4 Surge Only) |
| Backup Time - Max Load: | - |
| Media Lines Protected: | RJ11 |
| Voltage - Output: | 120V |
| Input Connector: | NEMA 5-15P |
| Output Connector: | NEMA 5-15R (8) |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Approval Agency: | - |
| Size / Dimension: | 5.700" L x 10.800" W (144.78mm x 274.32mm) |
| Height: | 3.100" (78.74mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ECO550UPSTAA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BATT BACKUP 2.2KVA 120V RACK MNT
MEDICAL MOBILE CART POWER KIT
UPS 24VDC 20A DIN RAIL
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVDS
UPS ECO GREEN BATTERY BACK UP
CONN JACK 4PORT 100 BASE-T PCB
FUSE BOARD MNT 5A 125VAC/VDC SMD