
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OmniVS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Line Interactive (Input Regulation) |
| Voltage - Input: | - |
| Applications: | Desktop, Home Theater |
| Form: | Tower |
| Power - Rated: | 1kVA / 500W |
| AC Outlets: | 6 (UPS) |
| Backup Time - Max Load: | 5 minutes |
| Media Lines Protected: | - |
| Voltage - Output: | 230V |
| Input Connector: | IEC 320-C14 |
| Output Connector: | IEC 320-C13 (6) |
| Cord Length: | 5.98" (0.15m) |
| Approval Agency: | - |
| Size / Dimension: | 7.500" L x 5.200" W (190.50mm x 132.08mm) |
| Height: | 10.800" (274.32mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of OMNIVSINT1000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
UPS SMART ONLINE RACKMOUNT
BATTERY BACK UP TOWER AVR 230V
UPS ECO GREEN BATTERY BACK UP
CRYSTAL 16.0000MHZ 15PF SMD
CONN SOCKET 15P 0.05 GOLD SMD RA
INTL UPS SYSTEM OMNISMART TOWER
DC DC CONVERTER +/-5V 2W