
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Smart Online™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Online (Double Conversion) |
| Voltage - Input: | - |
| Applications: | Network, Single Phase |
| Form: | Rackmount |
| Power - Rated: | 6kVA / 4200W |
| AC Outlets: | 12 (UPS) |
| Backup Time - Max Load: | 8 minutes |
| Media Lines Protected: | - |
| Voltage - Output: | 120V, 208V, 240V |
| Input Connector: | NEMA L14-30P |
| Output Connector: | NEMA 5-20R (8), NEMA L6-20R (2), NEMA L6-30R (2) |
| Cord Length: | 10' (3.05m) |
| Approval Agency: | - |
| Size / Dimension: | 30.748" L x 17.480" W (781.00mm x 444.00mm) |
| Height: | 7.008" (178.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SU6000RT4U is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
UPS SMART ONLINE RACKMOUNT
UPS 12VDC 6A DIN RAIL
UPS 24VDC 10A DIN RAIL
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
UPS 6KVA 4200W 12OUT RACK MOUNT
TERM BLK 10P SIDE ENTRY 5MM PCB
RECP ASSY