
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SmartOnline® SV |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Online (Double Conversion) |
| Voltage - Input: | - |
| Applications: | General Purpose, Industrial Control |
| Form: | Tower |
| Power - Rated: | 40kVA / 36000W |
| AC Outlets: | - |
| Backup Time - Max Load: | - |
| Media Lines Protected: | - |
| Voltage - Output: | 120V, 127V (3-Phase) |
| Input Connector: | Hardwired |
| Output Connector: | Hardwired |
| Cord Length: | - |
| Approval Agency: | - |
| Size / Dimension: | 43.300" L x 23.620" W (1099.82mm x 599.95mm) |
| Height: | 79.130" (2009.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SV40KL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SMARTPRO UPS, LITHIUM BATTERY BA
ULTRACAPACITOR MODULE1224VDC 10K
ONLINE UPS 5KVA 208V
TVS DIODE 6.5V 11.2V DO214AB
TVS DIODE 54V 87.1V DO214AA
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
40KVA SMART ONLINE 3-PHASE UPS L