
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SANUPS |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Standby (No Regulation) |
| Voltage - Input: | 208V |
| Applications: | General Purpose, Industrial Control |
| Form: | Rackmount |
| Power - Rated: | 3kVA / 2.1kW |
| AC Outlets: | 3 (UPS) |
| Backup Time - Max Load: | 5 minutes |
| Media Lines Protected: | RS-232 |
| Voltage - Output: | 208V |
| Input Connector: | NEMA L6-20P |
| Output Connector: | IEC 60320-C19 (3) |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Approval Agency: | FCC, UL1778 |
| Size / Dimension: | 3.386" L x 25.984" W (86.00mm x 660.00mm) |
| Height: | 17.323" (440.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of E11A302B012USP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HYBRID ONLINE UPS 1.5KVA 120VEPO
INTL UPS SMART ONLINE LCD RACKMO
750VA UPS LINE INTERACTIVE
CRYSTAL 30.3200MHZ 8PF SMD
CONN PLUG HSNG FMALE 5POS INLINE
TERM BLK 13P SIDE ENT 5.08MM PCB
HYBRID ONLINE UPS 3KVA 208V EPO